środa, 12 lutego 2014

Trening 7 Dolin

Kiedyś może będzie prawdziwy Bieg 7 Dolin, a na razie są treningi przez kilka dolin, a precyzyjniej - i żeby lepiej brzmiało - przez 7 dolin. Nie ma to jak ładnie zatytułować sobie trening;)
Wersja standard to trasa pod lasem, na której odwiedza się wejścia do 7 dolin: 1. Bystrej, 2. Białego, 3. Ku Dziurze, 4. Strążyską, 5. Za Bramką, 6. Małej Łąki, 7. Kościeliską. Trasa zwana Ścieżką Pod Reglami:) Tam i spowrotem wychodzi jakieś 13km oraz +/- 300m przewyższeń.
Wyższy level to ta sama trasa, ale rozszerzona o... wbiegnięcie do każdej z siedmiu dolin. Przy tej wersji proszę nie zapominać o skasowaniu bileciku za 4zł;) [To za dzień na terenie TPN, nie za każdą dolinę.]
Poziom hard natomiast to równoległa do Ścieżki Pod Reglami trasa po lesie, czyli Ścieżka Nad Reglami (chociaż Przez Regle brzmiało bardziej logicznie). Doskonała trasa na niepogodę - mamy aż 7 alternatywnych dróg powrotu;) Zamiast podziwiania widoków (których na tej ścieżce i tak trudno uświadczyć), trzeba mocno skupić się na tym, co pod nogami - mamy tu i stromizny, i wyślizgane tysiącami butów kamienie, jednym słowem sporo odcinków niezwykle wymagających pod względem technicznym. Z Zakopanego do Kościeliskiej wychodzi około 15-16km i +/- 900m przewyższeń. Powrót z Kościeliskiej do Zakopanego - busikiem lub... Ścieżką Pod Reglami;)
Profil Ścieżki Nad Reglami, Zakopane - Dolina Bystrej do Kościeliskiej
Nie ma to jak podziwiać swoje vibramowe ślady;) (c) 1005 dni
Ścieżka Nad Reglami - odcinek z lawinami (c) 1005dni
Ścieżka Nad Reglami - odcinek z połamanymi drzewami (c) 1005dni
Ogromna łąka w Dolinie Małej Łąki (c) 1005dni
Gdzieś na Ścieżce (c) 1005dni
Pomiędzy Ścieżką Pod a Nad Reglami (c) 1005dni