piątek, 20 grudnia 2013

Witaj w gronie Ambasadorów

Oznaczenie trasy Festiwalu Biegowego (c)1005dni

Ambasador... to brzmi dumnie:) Dlatego muszę się pochwalić, że zostałam Ambasadorem. W słusznej sprawie, ponieważ tak dokładnie to zostałam Ambasadorem Festiwalu Biegowego. O co właściwie chodzi?

Festiwal Biegowy odbędzie się w Krynicy Zdroju po raz piąty, w pierwszy weekend września (5 - 7 czyli od piątku do niedzieli). Każdego dnia odbywa się cała masa konkurencji biegowych i nie tylko (jest też NW, rowery). Od wyboru biegów można dostać oczopląsu! Mamy tu biegi: płaskie i pod górkę i z górki (unikat - Życiowa Dziesiątka!), króciutkie (poniżej kilometra) i maraton i te ultra (słynny Bieg 7 Dolin), asfaltowe i przełajowe jak i górskie, dla zabawy (Bieg Przebierańców), tematyczne (Bieg Kobiet) jak i zupełnie na poważnie (Iron Run). Do wyboru do koloru.
 
Jeśli chodzi o zapisy to zdaje się, że nie ma limitów, ale nie warto zwlekać z rejestracją na ostatni moment ze względu na ceny "first minute". Również na innych biegach można spotkać stoisko Festiwalu Biegowego oraz Ambasadorów - można się wtedy zapisać, korzystając ze znacznych zniżek (np. 50%). Uczestników było ostatnio ileś-tam-liczba czterocyfrowa, ale organizacyjnie całkiem sprawnie to wychodzi.
 
Ja nazwałam Festiwal Biegowy "Świętem biegania" (tutaj). Magazyn Bieganie skomentował (chyba troszkę z przekąsem) Festiwal słowami "najbardziej medialnie rozdmuchana impreza w Polsce". Niewątpliwie. I dobrze. I tyle;)
(c) 1005dni
(c)Festiwal Biegowy

ps. Na koniec achów i ochów nt. Festiwalu, przedstawiam dwie fotki Deptaka w Krynicy (to tu jest główna scena zawodów, większość startów i met). Jedna wykonana podczas Festiwalu deptak w Krynicy, a druga - w dniu, w którym dowiedziałam się, że zostałam Ambasadorem Festiwalu, podczas powrotu z porannego bieganka.

 

 
ps2. Do Festiwalu jeszcze daleko, więc w tzw. międzyczasie - jako Ambasador;) - oczywiście zapraszam na stronkę www.festiwalbiegowy.pl - informacje nie tylko o Festiwalu w Krynicy, który dopiero za wiele miesięcy, ale masa informacji, ciekawostek oraz wieści różnej treści ze świata biegowego.