środa, 8 stycznia 2014

Prawie jak na rolkach

Trening na slideboardach (c) 1005dni

Rolki na sezon zimowy rzucone w kąt, jedynie co niedziela na halowym treningu sprawdzam, czy zanadto się nie zakurzyły. Czekają na wiosnę, na suchy i czysty asfalt:)
Tymczasem gdzieś na obrzeżach miasta, w szkolnej hali sportowej... kilka osób robi dziwne rzeczy: a to wypady, a to wymachy rąk, a to jakieś kice czy podskoki - prawie jak na rolkach. Tylko coś tu się nie zgadza... dlaczego są przywiązani gumami do drabinek gimnastycznych? I dlaczego na nogach, zamiast rolek, mają... kapcie z miękkiego polaru;)?

Slideboard i na pierwszym planie kapcie;) (c) 1005dni
A to wszystko dlatego, że nasz kolega Piotr zaordynował dzisiaj na treningu solidną porcję ćwiczeń siłowych, w większości z obciążeniem gum gimnastycznych, a potem kolejną konkretną porcję ćwiczeń technicznych, tym razem na slideboardach. Taka tam deseczka, a tyle radości;) I pracy... 
Eh, marzyło mi się kiedyś,  żeby znaleźć taką deseczkę pod choinką;) A tu wreszcie miałam okazję spróbować i nieco się poślizgać. Na filmiku widać pierwsze ćwiczenie. Proszę się nie śmiać, to moje pierwsze kroki, tzn. ślizgi na slideboardzie:)